Skip to content

24 Ellie Place, Unit 24Cape May, NJ 08204

Built 1985

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 12, 2022

Property Information

Block494.01
Lot10
QualifierC-024
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.14

Building Details

Building Class---
DescriptionMOBILE HOME
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,213
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$78,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$78,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,588+1.5%
2024$1,565+6.3%
2023$1,472+1.6%
2022$1,449+2.6%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$76,000
DeedBook 2392, Page 181

Property Built

Built

Year Built: 1985