Skip to content

60 Breakwater Tr Unit-60Cape May, NJ 08204

Built 1985

Last Sale Price
$54,600
Last Sale Date
Jun 27, 1986

Property Information

Block494.01
Lot10
QualifierC-060
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.14

Building Details

Building Class---
DescriptionMOBILE HOME
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage964
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$77,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$77,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,314+1.8%
2024$1,291+7.6%
2023$1,199+2.0%
2022$1,176+3.1%
Property History

Property Sale

Sale
$54,600

To:

Sq Ft964DeedBook 1647, Page 9

Property Built

Built

Year Built: 1985