Skip to content

88 Brucker Drive Unit 88Cape May, NJ 08204

Built 2007

Last Sale Price
$213,303
Last Sale Date
May 14, 2021

Property Information

Block494.01
Lot10
QualifierC-088
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.14

Building Details

Building Class10
DescriptionMOBILE HOME
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage924
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$77,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$77,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,312-14.8%
2024$1,539+6.3%
2023$1,448+1.6%
2022$1,425+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$213,303

To:

Sq Ft924DeedBook 3986, Page 935

Property Built

Built

Year Built: 2007

Property Sale

Sale
$59,500
DeedBook 2742, Page 925

Property Sale

Sale
$39,825
DeedBook 1554, Page 747