Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Cox Hall Creek(Block 494.01 Lot 23.01)Cape May, NJ 08204
Last Sale Date
Jan 2, 2001
Property Information
Block494.01
Lot23.01
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage4.04
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$4,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$4,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2005 | $653 | +2.6% |
| 2004 | $637 | +3.9% |
| 2003 | $613 | +3.1% |
| 2002 | $594 | -0.5% |
Property History
No events match the selected filters.