Skip to content

4 Old Mill DriveCape May, NJ 08204

Built 1963

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 22, 2021

Property Information

Block494.03
Lot2
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.13

Building Details

Building Class15
Description1S-F-R-1AG
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage860
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$96,400
63%
Improvement Value:$56,400
37%
Total Assessment$152,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,099+1.5%
2024$3,054+6.3%
2023$2,873+1.6%
2022$2,827+2.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$68,000
DeedBook 2675, Page 297

Property Built

Built

Year Built: 1963