Skip to content

108 Keyport RoadCape May, NJ 08204

Built 1967

Last Sale Price
$110,000
Last Sale Date
Jan 28, 1991

Property Information

Block494.12
Lot19
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.06

Building Details

Building Class15
Description2S-F-S-1AG
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,963
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$96,400
49%
Improvement Value:$101,800
51%
Total Assessment$198,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,019+3.6%
2024$3,878+6.3%
2023$3,647+1.6%
2022$3,589+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$110,000

To:

Sq Ft1,963DeedBook 21203, Page 124

Property Built

Built

Year Built: 1967