Skip to content

68 Croydon DriveCape May, NJ 08204

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 23, 2002

Property Information

Block494.22
Lot9
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.06

Building Details

Building Class15
Description2S-F-S
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage2,039
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$100,600
46%
Improvement Value:$116,000
54%
Total Assessment$216,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,143+1.5%
2024$4,080+6.7%
2023$3,822+1.7%
2022$3,757+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968