Skip to content

312 Suzanne AvenueCape May, NJ 08204

Built 1978

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 12, 2001

Property Information

Block494.28
Lot10
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.05

Building Details

Building Class15
Description1S-F-R-1UG
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,232
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$90,100
50%
Improvement Value:$89,700
50%
Total Assessment$179,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,646+1.4%
2024$3,594+6.3%
2023$3,380+1.6%
2022$3,326+2.5%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$63,000
DeedBook 1521, Page 644

Property Built

Built

Year Built: 1978