Skip to content

307 Suzanne AvenueCape May, NJ 08204

Built 1979

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 29, 2017

Property Information

Block494.29
Lot24
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.05

Building Details

Building Class15
Description2S-F-S-1AG
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,445
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$89,200
49%
Improvement Value:$92,900
51%
Total Assessment$182,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,693+1.5%
2024$3,640+6.3%
2023$3,423+1.6%
2022$3,369+2.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1979