Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
305 Town Bank RoadCape May, NJ 08204
Church/Charitable
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 15, 2002
Property Information
Block494.47
Lot22.03
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.06
Building Details
Building Class---
Description1S-F-O
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage2.56
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$240,700
39%
Improvement Value:$371,300
61%
Total Assessment$612,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.