Skip to content

4 Leonard DriveCape May, NJ 08204

Built 2020

Last Sale Price
$424,274
Last Sale Date
Apr 16, 2020

Property Information

Block495.01
Lot13.21
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page3.13

Building Details

Building Class16
Description1.5S-F-AG
Dwellings1
ZoningGB
Sq Footage2,078
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$113,400
32%
Improvement Value:$239,000
68%
Total Assessment$352,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,133+1.6%
2024$7,020+6.4%
2023$6,600+1.7%
2022$6,491+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$424,274

To:

Sq Ft2,078DeedBook 3911, Page 600

Property Built

Built

Year Built: 2020

Property Sale

Sale
$120,626
DeedBook 3876, Page 400Recorded9/18/2019