Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
238 Fishing Creek RoadCape May, NJ 08204
Last Sale Date
Nov 2, 1998
Property Information
Block496.01
Lot9.06
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page7.01
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage1.71
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$29,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$29,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2000 | $187 | -64.5% |
| 1999 | $526 | +1.7% |
| 1998 | $517 | +1.2% |
| 1997 | $511 | +4.0% |
Property History
No events match the selected filters.