Skip to content

310 Fishing Creek RoadCape May, NJ 08204

Built 1980

Last Sale Price
$205,000
Last Sale Date
Apr 10, 2006

Property Information

Block496.13
Lot12
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page7.03

Building Details

Building Class15
Description1S-F-R-1AG
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,528
Acreage0.97

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$105,600
50%
Improvement Value:$104,500
50%
Total Assessment$210,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,261+1.5%
2024$4,200+6.3%
2023$3,950+1.6%
2022$3,887+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$205,000

To:

Sq Ft1,528DeedBook 3226, Page 795

Property Sale

SaleMulti
$65,000
DeedBook 1600, Page 308

Property Built

Built

Year Built: 1980