Skip to content

18 Rabbit RunCape May, NJ 08204

Built 1982

Last Sale Price
$375,000
Last Sale Date
May 11, 2006

Property Information

Block498.01
Lot1
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page7.17

Building Details

Building Class17
Description1S-F-R-2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,830
Acreage1.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$131,900
42%
Improvement Value:$183,900
58%
Total Assessment$315,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,427+1.6%
2024$6,329+6.6%
2023$5,937+1.5%
2022$5,849+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$375,000

To:

Sq Ft1,830DeedBook 3230, Page 941

Property Built

Built

Year Built: 1982