Skip to content

270 Tabernacle RoadCape May, NJ 08204

Last Sale Date
Sep 21, 2017

Property Information

Block498
Lot6.03
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page7.16

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$72,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,484+1.6%
2024$1,461+6.6%
2023$1,371+1.5%
2022$1,350+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0