Skip to content

667 Town Bank RoadCape May, NJ 08204

Built 2021

Last Sale Price
$355,000
Last Sale Date
Jul 23, 2021

Property Information

Block499.01
Lot26.03
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.12

Building Details

Building Class15
Description---
Dwellings---
ZoningR-2
Sq Footage1,344
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$98,500
36%
Improvement Value:$171,400
64%
Total Assessment$269,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,474+1.5%
2024$5,395+6.3%
2023$5,074+0.0%
2022$5,074
Property History

Property Sale

Sale
$355,000

To:

Sq Ft1,344DeedBook 4001, Page 275

Property Built

Built

Year Built: 2021