Skip to content

24 Fieldview DriveCape May, NJ 08204

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 17, 2025

Property Information

Block499.03
Lot2
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.11

Building Details

Building Class15
Description2S-F-S-1AG
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,440
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$100,100
50%
Improvement Value:$100,100
50%
Total Assessment$200,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,060+1.4%
2024$4,002+6.3%
2023$3,764+1.6%
2022$3,704+2.5%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$56,900

To:

DeedBook 1609, Page 130

Property Built

Built

Year Built: 1970