Skip to content

4 Sunnyside DriveCape May, NJ 08204

Built 1970

Last Sale Price
$153,500
Last Sale Date
Apr 1, 2014

Property Information

Block499.08
Lot2
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.11

Building Details

Building Class15
Description1S-F-R
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage980
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$106,800
64%
Improvement Value:$60,100
36%
Total Assessment$166,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,385+1.5%
2024$3,336+6.3%
2023$3,138+1.6%
2022$3,088+2.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970