Skip to content

105 Willow DriveCape May, NJ 08204

Built 1973

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 27, 2021

Property Information

Block499.17
Lot3
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.11

Building Details

Building Class15
Description2S-F-S-1AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,422
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$97,500
57%
Improvement Value:$74,200
43%
Total Assessment$171,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,482+1.4%
2024$3,432+6.3%
2023$3,228+1.6%
2022$3,176+2.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1973