Skip to content

205 Willow DriveCape May, NJ 08204

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 29, 2014

Property Information

Block499.18
Lot3
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.11

Building Details

Building Class15
Description2S-F-S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,890
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,000
50%
Improvement Value:$99,800
50%
Total Assessment$198,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,032+1.5%
2024$3,974+6.3%
2023$3,737+1.6%
2022$3,678+2.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970