Skip to content

502 Breakwater RoadRio Grande, NJ 08242

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 27, 1991

Property Information

Block500.01
Lot1.01
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page4.05

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$88,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$88,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,795+1.6%
2024$1,768+6.6%
2023$1,658+1.5%
2022$1,633+2.8%
Property History

No events match the selected filters.