Skip to content

2 Ernest Winfield DriveCape May, NJ 08204

Vacant Land

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
Jan 8, 2021

Property Information

Block500.01
Lot21.01
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page7.08

Building Details

Building Class---
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage1.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$126,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$126,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,580+1.5%
2024$2,541+6.6%
2023$2,384+1.5%
2022$2,348+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$125,000

To:

DeedBook 3958, Page 711