Skip to content

4 Ernest Winfield DriveCape May, NJ 08204

Vacant Land

Last Sale Price
$135,000
Last Sale Date
Oct 22, 2019

Property Information

Block500.01
Lot21.05
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page7.08

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$125,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$125,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,544+1.6%
2024$2,505+6.6%
2023$2,350+1.5%
2022$2,315+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$135,000

To:

DeedBook 3883, Page 526

Property Sale

Sale
$200,000
DeedBook 3265, Page 146