Skip to content

749 Tabernacle RoadCape May, NJ 08204

Vacant Land

Last Sale Price
$1,000
Last Sale Date
Jun 28, 2012

Property Information

Block500.01
Lot45.15
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page7.05

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage1.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$115,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$115,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,352+1.5%
2024$2,317+6.6%
2023$2,173+1.5%
2022$2,141+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$1,000

To:

DeedBook 3501, Page 753