Skip to content

617 Saxon AvenueCape May, NJ 08204

Last Sale Date
Nov 29, 1995

Property Information

Block500.07
Lot8.08
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page4.05

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$107,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$107,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,177+1.5%
2024$2,144+6.6%
2023$2,012+1.5%
2022$1,982+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0