Skip to content

768 Tabernacle RoadCape May, NJ 08204

Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 22, 2015

Property Information

Block501
Lot2.05
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page7.06

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$107,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$107,700

Tax History

YearProperty taxesChange
1993$473-1.2%
1992$479+15.0%
1991$417+8.0%
1990$386
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$36,500
DeedBook 2142, Page 62

Property Sale

Sale
$20,000
DeedBook 1572, Page 483