Skip to content

755 Seashore RoadCape May, NJ 08204

Built 1998

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 25, 1997

Property Information

Block505
Lot30.04
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page7

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,136
Acreage1.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$109,000
26%
Improvement Value:$312,800
74%
Total Assessment$421,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,584+1.6%
2024$8,453+6.6%
2023$7,930+1.5%
2022$7,812+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1998