Skip to content

721 Seashore RoadCape May, NJ 08204

Built 1945

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 16, 2011

Property Information

Block505
Lot9.01
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page7

Building Details

Building Class15
Description1S-F-R
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,282
Acreage1.01

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$107,200
64%
Improvement Value:$60,300
36%
Total Assessment$167,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,409+1.6%
2024$3,357+6.6%
2023$3,149+1.5%
2022$3,102+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1945