Skip to content

134 Race Track DriveCape May, NJ 08204

Built 2020

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 1, 2020

Property Information

Block544
Lot19.01
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.06

Building Details

Building Class15
Description1S-F
Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage1,560
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$120,300
49%
Improvement Value:$125,300
51%
Total Assessment$245,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,981+1.5%
2024$4,910+6.3%
2023$4,617+99.2%
2022$2,318+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2020