Skip to content

700 Winslow AvenueCape May, NJ 08204

Public Property

Last Sale Price
$15,000
Last Sale Date
Jul 9, 1970

Property Information

Block684
Lot6.02
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.08

Building Details

Building Class10
Description1S-CB-O POOL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$615,000
90%
Improvement Value:$70,000
10%
Total Assessment$685,000

Sale
$15,000

To:

DeedBook 1236, Page 644