Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
910b Shunpike RoadCape May, NJ 08204
Last Sale Date
May 29, 1986
Property Information
Block741.04
Lot15.03
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page10
Building Details
Building Class---
Description1S-WAREHOUSE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.01
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$185,300
21%
Improvement Value:$679,700
79%
Total Assessment$865,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $17,542 | +1.4% |
| 2024 | $17,291 | +6.3% |
| 2023 | $16,262 | +1.6% |
| 2022 | $16,003 | +2.5% |
Property History
No events match the selected filters.