Skip to content

1035 Shunpike RoadCape May, NJ 08204

Last Sale Date
Aug 10, 2021

Property Information

Block752.01
Lot39
QualifierQFARM
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage20.98

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$18,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$369+6.7%
2024$346+6.3%
2023$325+1.6%
2022$320+0.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0