Skip to content

300 Nantucket DriveCape May, NJ 08204

Built 1986

Last Sale Price
$489,000
Last Sale Date
Apr 5, 2021

Property Information

Block753.19
Lot1
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page1109

Building Details

Building Class16
Description1S-F-R-2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,444
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$143,200
49%
Improvement Value:$146,500
51%
Total Assessment$289,700

Sale
$489,000
DeedBook 3977, Page 457

Property Sale

Sale
$110,990
DeedBook 1671, Page 900

Property Built

Built

Year Built: 1986