Skip to content

326 Nantucket DriveCape May, NJ 08204

Built 1987

Last Sale Price
$570,000
Last Sale Date
May 2, 2022

Property Information

Block753.19
Lot7.23
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page1109

Building Details

Building Class17
Description1S-F-R-2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,479
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$134,600
46%
Improvement Value:$157,100
54%
Total Assessment$291,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,916+1.5%
2024$5,831+6.3%
2023$5,484+1.6%
2022$5,396+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$570,000

To:

Sq Ft1,479DeedBook 4054, Page 577

Property Sale

Sale
$330,000

From:

To:

Sq Ft1,479DeedBook 3822, Page 558Recorded11/5/2018

Property Sale

Sale
$170,000
DeedBook 2241, Page 31

Property Sale

Sale
$155,000
DeedBook 1808, Page 1160

Property Built

Built

Year Built: 1987