Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
959 Ocean DriveWildwood, NJ 08260
Last Sale Date
May 22, 1995
Property Information
Block793
Lot13
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page12
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningC
Sq Footage---
Acreage0.76
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$16,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$16,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 1998 | $122 | +2.1% |
| 1997 | $119 | +3.5% |
| 1996 | $115 | +5.6% |
| 1995 | $109 | +54.6% |
Property History
No events match the selected filters.