Skip to content

985 Ocean DriveCape May, NJ 08204

Last Sale Date
Aug 11, 2011

Property Information

Block793
Lot15.06
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page1204

Building Details

Building Class---
Description1S-WAREHOUSE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage11.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$807,500
63%
Improvement Value:$480,000
37%
Total Assessment$1,287,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$26,201+1.5%
2024$25,802+6.6%
2023$24,205+1.5%
2022$23,845+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0