Skip to content

903 Schellengers LandingCape May, NJ 08204

Last Sale Date
May 7, 2019

Property Information

Block824.02
Lot13
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page1403

Building Details

Building Class---
Description2S-CB-A
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$624,000
90%
Improvement Value:$70,000
10%
Total Assessment$694,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,074+1.4%
2024$13,873+6.3%
2023$13,047+1.6%
2022$12,839+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0