Skip to content

2050 Industrial WayVineland, NJ 08360

Built 2002
Industrial

Last Sale Price
$77,250
Last Sale Date
Sep 20, 2001

Property Information

Block1005
Lot10

Sq Footage---
Acreage5.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$112,500
17%
Improvement Value:$545,700
83%
Total Assessment$658,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$20,957+0.7%
2024$20,819+5.0%
2023$19,832+2.9%
2022$19,266+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2002

Property Sale

Sale
$77,250
DeedBook 2538, Page 264