Skip to content

4510 Noel DrNewfield, NJ 08344

Built 1971

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 28, 1994

Property Information

Block106
Lot12
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page1

Building Details

Building Class16
Description1S-F-S
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,102
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,600
22%
Improvement Value:$83,800
78%
Total Assessment$107,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,420+0.7%
2024$3,397+5.0%
2023$3,236+2.9%
2022$3,144+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1971