Skip to content

141 E Garden RdVineland, NJ 08360

Built 1860

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 22, 2022

Property Information

Block1301
Lot1.1
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page13

Building Details

Building Class---
DescriptionGARAGE
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage---
Acreage1.98

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,900
43%
Improvement Value:$59,600
57%
Total Assessment$104,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,327+0.7%
2024$3,305+5.0%
2023$3,149+2.9%
2022$3,059+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1860