Skip to content

4451 Holly AveNewfield, NJ 08344

Built 1900

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 17, 2021

Property Information

Block132.16
Lot16
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page1

Building Details

Building Class12
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage750
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$3,600
14%
Improvement Value:$22,500
86%
Total Assessment$26,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$831+0.7%
2024$826+5.0%
2023$786+2.9%
2022$764+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900