Skip to content

4466 Laurel AveNewfield, NJ 08344

Church/Charitable

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 8, 2007

Property Information

Block132.16
Lot8
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page1

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$2,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2009$622-0.2%
2008$623+8.2%
2007$576+13.2%
2006$509+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$6,000