Skip to content

4415 Holly AveNewfield, NJ 08344

Built 1891
Church/Charitable

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 31, 2022

Property Information

Block132.2
Lot20
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page1

Building Details

Building Class17
Description1.5S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage999
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$3,100
31%
Improvement Value:$6,900
69%
Total Assessment$10,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2023$301+0.0%
2022$301-43.9%
2014$537-0.7%
2013$541-0.8%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$2,000

Property Built

Built

Year Built: 1891