Skip to content

543 E Garden RdVineland, NJ 08360

Built 1986
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 18, 2009

Property Information

Block1401
Lot1
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page14

Building Details

Building Class16
Description1S-F-O
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,955
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,600
16%
Improvement Value:$187,300
84%
Total Assessment$221,900

Built

Year Built: 1986