Skip to content

1311 Livia LnVineland, NJ 08360

Built 2010
Other Exempt

Last Sale Price
$278,745
Last Sale Date
Apr 12, 2010

Property Information

Block1808
Lot4
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page18

Building Details

Building Class17
Description1S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,678
Acreage0.54

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,700
19%
Improvement Value:$187,300
81%
Total Assessment$230,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,073+0.7%
2024$7,025+5.2%
2023$6,680+3.1%
2022$6,482-3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$278,745
DeedBook 4069, Page 2073

Property Built

Built

Year Built: 2010