Skip to content

1910 Vine Rd(Block 1905 Lot 17.1)Vineland, NJ 08361

Built 1935
Farm (Regular)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 22, 2009

Property Information

Block1905
Lot17.1
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1S-F-O-UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,520
Acreage0.66

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,300
23%
Improvement Value:$127,800
77%
Total Assessment$166,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,289+0.7%
2024$5,254+5.0%
2023$5,005+2.9%
2022$4,862+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1935