Skip to content

2249 Vine Rd(Block 1909 Lot 13)Vineland, NJ 08361

Farm (Regular)

Last Sale Price
$35,000
Last Sale Date
Nov 12, 1986

Property Information

Block1909
Lot13
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page19

Building Details

Building Class---
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage---
Acreage11.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$7,400
100%
Total Assessment$7,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$236+0.8%
2024$234-44.5%
2023$422+2.9%
2022$410+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$35,000
DeedBook 1632, Page 239