Skip to content

2102 E Oak Rd I4Vineland, NJ 08361

Built 2013

Owner
---
Last Sale Price
$285,000
Last Sale Date
Mar 20, 2025

Property Information

Block1909
Lot4452
QualifierC0052
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class39
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,720
Acreage14.01

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$15,000
8%
Improvement Value:$161,600
92%
Total Assessment$176,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,623+0.7%
2024$5,586+5.0%
2023$5,321+2.9%
2022$5,169+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$285,000
Sq Ft1,720DeedBook 4268, Page 2938Recorded3/31/2025

Property Sale

Sale
$167,525
Sq Ft1,720DeedBook 4191, Page 2413Recorded3/2/2020

Property Sale

Sale
$170,000

From:

To:

Sq Ft1,720DeedBook 4176, Page 599Recorded1/24/2019

Property Sale

SaleMulti
$174,269
DeedBook 4105, Page 8538

Property Built

Built

Year Built: 2013