Skip to content

2102 E Oak Rd I5Vineland, NJ 08361

Built 2013

Last Sale Price
$75,067
Last Sale Date
Jun 5, 2013

Property Information

Block1909
Lot4453
QualifierC0053
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class39
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,280
Acreage14.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,000
20%
Improvement Value:$135,900
181%
Total Assessment$75,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,138+0.7%
2024$2,122+5.6%
2023$2,010+3.3%
2022$1,945+1.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$75,067
DeedBook 4105, Page 8625

Property Built

Built

Year Built: 2013