Skip to content

2102 E Oak Rd L2Vineland, NJ 08361

Built 2012

Last Sale Price
$160,085
Last Sale Date
Jan 30, 2012

Property Information

Block1909
Lot4467
QualifierC0067
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class39
DescriptionCONDO
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,720
Acreage14.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,000
9%
Improvement Value:$160,200
91%
Total Assessment$175,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,578+0.7%
2024$5,542+5.0%
2023$5,279+2.9%
2022$5,128+1.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$160,085
DeedBook 4089, Page 4000

Property Built

Built

Year Built: 2012

Property Sale

Sale
$239,000
DeedBook 4086, Page 4406